BattleTech’in Çıkış Tarihi Ertelendi

Aksiyon zardanya

2017 yılı içerisinde oyuncuları ile buluşacağını duyuran sıra tabanlı taktiksel strateji oyunu BattleTech planladığı tarihte hedeflerine ulaşmış gibi gözükmüyor. Büyük yatırımlar alan oyun oldukça iyi aşamalar kat ederken oyunun ertelenmesi takipçilerini biraz üzdü.

Her ne kadar ilgi “BattleTech ne zaman çıkacak?” sorusundan ibaret olsa da takipçilerinin ilgisi geliştirici Harebrained Schemes’e moral verdi. Kötü bir oyun olmaktansa gecikmeli yayınlanarak daha kaliteli bir oyun olmasını tercih eden oyunseverler, oyuna olan destek ve merakın derecesini göstermiş oldu.

Gecikmenin nedeni hakkında yayıncı firma Paradox Interactive’den gelen açıklama şöyle; “Oyun beta aşaması sırasında ne kadar harika bir yapım olabileceğini herkese kanıtladı. Kesin tarihler koyarak geliştirme sürecinde bir şeyleri aceleye getirmek kötülük olurdu. Geliştirici ekip olan Harebrained Schemes’e güveniyoruz ve onların ismine layık bir sıra tabanlı strateji oyunu yapabilmeleri için onlara biraz daha zaman vermek istedik.

Bu açıklamadan anlıyoruz ki; kesin tarihler ortaya koyarak işlerini aceleye getirmek istemeyen yetkililer, takipçilerine beta sürümündeki kaliteden daha fazlasını vermeyi amaçlıyorlar. BattleTech beta sürümü halen aktif olarak devam etmekte ve fiyatı 60$. Oyunun tahmini çıkış tarihi olarak da 2018 yılı gösterildi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zardanya}

Kişi hakkında bilgiler eklenecek.

Bir cevap yazın