Blizzard Windows XP ve Vista’dan Oyun Desteğini Kaldırıyor

Haberler zardanya

Microsoft’un 16 yaşındaki işletim sistemi Windows XP’de, artık Blizzard uygulamasından oyun oynanamayacak. Aynı durum, daha az popüler olan Windows Vista için de geçerli. Önümüzdeki Ekim ayından itibaren uygulanacak olan bu düzenleme, özellikle World of Warcraft, Diablo III, StarCraft II, Heroes of the Storm ve Heartstone oyunlarını etkileyecek.

Blizzard oyunları, düşük özellikli bilgisayarlarda da iyi bir performans gösteriyor. Ancak işletim sistemi XP veya Vista olan kullanıcıların oyunları oynamaya devam etmeleri için işletim sistemlerini yükseltmeleri gerekecek. Yeni oyun olan Overwatch halihazırda XP veya Vista desteği olmadan piyasaya sürülmüştü. Yakında çıkması planlanan StarCraft Remastered’da Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerini destekliyor olacak.

Blizzard Topluluk Yöneticisi Nate Valenta, Battle.net üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Microsoft, sırasıyla 2009 ve 2012 yıllarında Windows XP ve Vista sürümleri için genel destekten vazgeçti. Fakat oyuncularımızın hatırı sayılır bir kısmı o sırada bu işletim sistemlerini kullanmaya devam ettiğinden biz de oyunlarımızda desteklemeye devam ettik. Ancak Vista’dan bu yana artık üç büyük Windows sürümü var ve oyuncularımızın büyük çoğunluğu sistemlerini yeni sürümlerden birine yükseltmiş durumda.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zardanya}

Kişi hakkında bilgiler eklenecek.

Bir cevap yazın