Dedektif Fırtına Baştan Sona Tüm Hikaye

Nostalji zardanya

İlk Türk yapımı macera oyunu ünvanını taşıyan Dedektif Fırtına, 1996 yılında CD olarak piyasaya sunulan ve birçok kişinin hayranı olduğu, severek oynadığı ve bana hala bu tatlı duyguları yaşatabilen atmosfere sahip bir oyun olmayı başardı. Cartoon Animasyon Stüdyoları tarafından geliştirilen Dedektif Fırtına’yı, zamanının oyun dergilerinden Level dergisi okurlarına ücretsiz olarak dağıtmıştı. Oyunu ilk gördüğümüzde heyecanlanmış ve uzun süre başından kalkamamıştık.

Dedektif Fırtına’nın hikayesi, bir gün ofisinde şekerleme yaparken telefonun çalması ile başlar. Arayan Belediye Başkanı’dır ve kızının kaçırıldığını, ona yardım etmemiz gerektiğini söylemektedir. Bu görüşme ardından Dedektif Fırtına, Belediye Başkanı’nın evine gitmek üzere ofisinden çıkar ve olaylar zinciri başlar. Oyunda birçok karakterle karşılaşıp konuşuyoruz, birçok ortamda bulunuyoruz ve yeni yerler araştırıyoruz. Sürekli ipuçlarını takip ederek kaçırılan kız Nur’a ve onu kaçıran kişiye yani Profesör Abaküs’e ulaşmaya çalışıyoruz.

Oyun boyunca farklı tiplerde karakterlerle karşılaşıyoruz. Hatırlayanlar olacaktır. Nur’un arkadaşı Gül, Öğretmeni Handan Hanım, Esra Rengiz Hanım, Yenitürkü’den Erkin Hadimoğlu, Laz Kayıkçı, Mösyö Jean Pierre ve Antik Atlantis Antika dükkanı sahibi bunların arasında. Hepsinin kendine özgü konuşma şekli, davranış biçimi ve görünümü var. Ama hepsinde kendinizden veya çevrenizden bir parça bulabiliyorsunuz.

Cartoon Animasyon Stüdyoları’na ve bu oyunda emeği geçen herkese bize böyle bir oyun kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Oyunun tüm hikayesini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zardanya}

Kişi hakkında bilgiler eklenecek.

Bir cevap yazın