Gerçek Bir Korsanlık Öyküsü(?), ATLAS

Haberler Can

Bu sene düzenlenen oyun ödüllerini izlediyseniz haberiniz vardır; ARK’ın yapımcı firması yeni oyunları olan ATLAS’ı herkesin önünde duyurdu ve korsanlık temasını işleyen bir MMO olacağını belirtti.

Ben de bu oyunu bekleyen kalabalığın bir parçasıyım ve oyunun çıkışını sabırsızlıkla bekledim. Tabi oyun çıkış tarihi olarak önce 12 Aralık verdi, sonra 18 Aralık’a ertelendi ve en sonunda bu günlerde çıkışını yaptı. Tabi buna çıkış diyebilirsek.

Oyunu hemen alıp oynamaya çalışan oyuncular sunucu problemleri yaşadı, hatta kimisi oyun menülerinde ARK’ın menü öğelerine rastladığını da belirtti. Söylenene göre oyun aslında ARK için planlanan DLC’lerden birisiydi ancak yapımcının bileceği sebeplerden tek başına bir oyun olarak çıktı. Böyle daha bir çok isyan var ama gözle görünen en büyük eksiği, aynen ARK’da olduğu gibi optimizasyon sorunu olması ve güçlü sistemlerle bile 20fps zar zor gören öfkeli oyuncular.

Açıkçası ‘early access’ meselesi benim için hiçbir şey ifade etmiyor ve firmaların oyun çıkarırken bittiğini düşündüklerinde çıkarmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple yukarıdaki fragmanla çok alakası olmayan bir oyunu “Sabredin daha erken erişim” diye savunasım hiç yok. Sonuçta DayZ’nin bile anca çıkabildiği 2018 yılından bildiriyorum.

Kendimle kısmen çelişsem de gerçekten ilginizi çeken bir oyunsa sorunları çözülüp gelişene kadar sabretmenizi tavsiye ediyorum. Tabi bunu oyunu satın almadan takip ederek yaparsanız sizin yararınıza olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Can {Can}

Bir cevap yazın