Minecraft Çapraz Platforma Kavuşabilir

Haberler zardanya

Kaynak çıkarma, inşa etme, hayatta kalma gibi konularda kendi tarzı ve grafik yapısı ile Minecraft, hala birçok oyun sever tarafından ilgiyle ve heyecanla oynanıyor. Online desteği de sunan ve güncellemeleriyle oyuncularının yüzünü güldüren yapımcı ekip, günümüzde de başarılarından ödün vermeyerek çalışmalarını sürdürüyor.

İlk olarak Microsoft’un önderliğinde atılan çapraz platform adımı birçok oyuncuyu ümitlendirdi. Amaçları ise oyuncu kitlesini ortak bir havuzda buluşturup, bütün platformlardan Minecraft’a bağlanan kişileri bir araya getirmek. Çapraz platform; Windows, PlayStation, Linux gibi mümkün olan tüm platformlardan farklı kişilerin oyuna bağlanması ile oyunculara aynı anda oyunu oynama imkanı sunan bir özellik. Bu özelliğin oyuncu sayısını da artırması beklenen gelişmeler arasında. Fakat Sony bu işe pek sıcak bakmıyor gibi.

Microsoft her ne kadar “Sony için güvenlik sorunu neyse bizim için de aynısı geçerli ve bunun üstesinden gelebiliriz.” şeklinde açıklama yapmış olsa da henüz kesin bir sonuca varılmış değil. Oyuna daha da zenginlik ve sosyallik katacak olan bu gelişme umarız en kısa sürede sonuca ulaşır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zardanya}

Kişi hakkında bilgiler eklenecek.

Bir cevap yazın