Playerunknown’s Battlegrounds’a Süresiz Ban Geliyor

Aksiyon zardanya

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) geliştiricileri oyun içerisinde bulunan sohbet sistemine yeni ve biraz daha katı kurallar getirerek, ailevi veya şahsi hakaretlere karşı önlem almış gözüküyor. Yeni getirilen ceza sistemine göre ırkçılık, hakaret, manipülasyon ve hatta şakayla karışık bile olsa yapılan hakaretler bu ceza sisteminden nasibini alacak.

23 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkan PUBG, 6 milyon satış rakamına ulaşmış durumda. Kısa sürede büyük ilgi toplamayı başaran nadir yapımlardan biri olan oyunun geliştiricisi Bluehole Studio bu durumdan oldukça memnun. Yapımcı şirket, oyuncularını bir arada tutabilmek ve oyun içerisinde rahatsız edici sohbetlere yer vermemek adına bu ceza sistemini getirdiklerini söyledi. Hakaretlerin boyutuna ve ihlal şekillerine göre süreli veya süresiz olarak geri dönüşü olmayan hesap engellemeleri de verilebilecek cezalar arasında gösteriliyor.

Görünüşe bakılırsa önümüzdeki günlerde binlerce oyuncunun hesabı askıya alınabilir veya kapatılabilir. Oyun içerisinde bir hayli artan ırkçılık ve nefret söyleminden dolayı birçok oyuncunun başı ağrıyacak gibi duruyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zardanya}

Kişi hakkında bilgiler eklenecek.

Bir cevap yazın