Steam Solucan Deliği – Tuhaf Oyunlar Serisi #1

Steam Solucan Deliği Can

Yepyeni köşemiz Steam Solucan Deliği ile karşınızdayız. Bu köşemizde Steam derinliklerinde kaybolmuş, gün yüzüne çıkmamış, çıksa da garip olduğu için yadırganmış veya komik deyip geçilmiş tuhaf oyunları derleyeceğiz. Son zamanlarda birçok rekabetçi multiplayer pvp oyunu oynuyoruz, eski tarz hikayesi olan oyunlardan da ses seda yok malesef. Video oyunları her şekilde kendilerini sevdirecek bir yol buluyor tabi ki; bu yüzden böyle bir liste hazırlayarak Steam’in karanlık tarafındaki tuhaf oyunları tanıtmak istedik. Fazla uzatmadan şu tuhaf oyunlara bir göz atalım isterseniz.

What’s Under Your Blanket !?

Listenin ilk oyununu görünce bu listenin nereye doğru gittiğini düşünmeye başlayabilirsiniz.

What’s Under Your Blanket !? resimden de anlaşılacağı gibi genç bir adamın bulunduğu uygunsuz durumda çevresine karşı verdiği amansız bir mücadeleyi konu alıyor. Odaya birden dalan babanız, nineniz ve kedinize yakalanmamak için elinizden(!) geleni yapmanız gerekiyor.

Steam Fiyatı: 2TL
Steam Linki: http://store.steampowered.com/app/432020

Octodad: Dadliest Catch

İlk oyun yeterince tuhafsa şimdi havayı biraz da olsa yumuşatacak keyifli bir oyun var: Octodad!

Bir ahtapotun tüm uzuvlarını tek tek kontrol ettiğimiz bu kaotik oyunda bir yandan insanların durumu çakmamasını sağlıyoruz, bir yandan etrafı dağıtıyoruz, bir yandan da çocuklarımıza (evet doğru) babalık yapmaya çalışıyoruz. Mizahi yönden oldukça başarılı, sevimli ve bir o kadar da ilginç öyküsü olan bir oyun ararsanız mutlaka oynamanız gerekiyor. Ayrıca bir arkadaşınızla local co-op olarak da oynayarak daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Steam Fiyatı: 31TL
Steam Linki: http://store.steampowered.com/app/224480

Shower With Your Dad

Liste normalleşiyor sandınız değil mi? Shower With Your Dad, kelimenin tam anlamıyla babayı bulduğumuz bir oyun.

Oyunun amacı kısaca; rasgele kontrolümüze geçen çocukları o sırada duş alan babalarıyla eşleştiriyoruz. Ten rengi, saç rengi gibi şeyler bize yardımcı oluyor. Oyunu en güzel yapımcısı özetliyor:

-Peki neden? -Neden olmasın?

Steam Fiyatı: 2TL
Steam Linki: http://store.steampowered.com/app/359050

Viscera Cleanup Detail

Bir felaket düşünün; uzaylı istilası, çin mafyasının savaşı veya psikopat bir katilin işlediği seri cinayetler. Peki bu felaketler iyi veya kötü sonuçlandığında ne oluyor hiç düşündünüz mü? Viscera Cleanup Detail bu soruya içerdiği kara mizahi ortamıyla cevap veriyor.

Bu oyunda bir temizlik şirketi için çalışan temizlik görevlisiyiz ve seçtiğimiz felaket bölgelerinde elimize bir vileda alıp kanları, kırık objeleri, ceset parçalarını temizliyoruz. Oyunu ayrıca arkadaşlarımızla online co-op olarak oynayabiliyoruz ki oyunun haritaları bunu destekleyecek kadar büyük. Birilerinin bu işlere de bakması lazım değil mi?

Steam Fiyatı: 21TL
Steam Linki: http://store.steampowered.com/app/246900

Mount Your Friends

Bu seferki oyunumuz için arkadaşlarınıza da ihtiyacınız var.

Mount Your Friends’de kendimize bir takım oluşturup adından da anlaşılacağı gibi arkadaşlarımızın üzerine binerek insan kulesini yükseğe taşımaya çalışıyoruz. Kule ne kadar uzarsa tırmanmak da o kadar zorlaşıyor. Arkadaşlarınızla keyif alıp birbirinize gülüp, eğleneceğiniz bir parti oyunu.

Steam Fiyatı: 10TL
Steam Linki: http://store.steampowered.com/app/296470

Bir sonraki tuhaf oyunlar listemizde görüşmek üzere. Oyunların keyfini çıkarın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

    Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Can {Can}

Bir cevap yazın