The Simpsons Tapped Out

Eğlencelik Melis

Evlerimizi renklendiren, çoğumuzun çocukluk kahramanları, bazılarımızın yaşama “homer felsefesi” bakışını sağlayan dizimiz ve şimdilerin kâhinleri. Her bir karakterinde bize farklı mesajlar veren bu dizimizin geçmişi de pek kalabalık. Dile kolay 28 sezon! 17 Aralık 1989’dan beri bizimle birlikteler birçoğumuz bu diziyle beraber büyüdük ve 2 sezon daha yayınlanma onayı alarak kalanlarımızı da büyütmeye hazırlanıyorlar. Eminim Homer 2 sezon daha iş yapacağını duyunca muhteşem serzenişini bizden esirgemeyecektir; D’oh!

The Springfield / Tapped Out

Böyle güzel, sıcak, kanımızı ısıtan ve bizi eğlendiren, bunları yaparken de düşündüren bir diziye oyun yapılmaması anlamsız olur diye düşünülmüş olması beni fazlaca mutlu etti. Teşekkürümüzü Electronic Arts firmasına borçluyuz!

Oyunumuz, Springfield şehrinin güzide babamız Homer tarafından donut sevdası yüzünden nükleer patlamaya maruz kalmasıyla başlıyor. Her yere saçılan nükleer kirliliğimiz var artık. İlk önce Simpson’ların evini kurarak başlıyoruz. Bildiğimiz üzere mobil oyunların çoğunun özelliği olan gerçek zamanlı bekleme süreleri mevcut. Aynı zamanda çevreyi temizlememiz gerekiyor. Temizliğimiz Homer ve zeki kızımız Lisa ile başlıyor. Her temizlemenizde cüzi bir miktar ücret alıyorsunuz. Bu paralar biriktikçe şehrimizin inşaatlarında ve diğer geliştirmelerde kullanıyoruz.

En heyecanlı kısmı karakterlerin şehre dönüşleri. Her karakterin özelliklerine uygun görevlendirmeleri var. Oynarken keyif alınan bir diğer kısım ise diyaloglar ve karakterlerin kendilerine özgü cümleleri.

Neşelendiren Kısımlar “Cowabunga!”

Oyunun en sempatik detayı Homer’a görev yapmadığı esnada tıkladıkça gıdıklanması. Gelen güncellemelerin özel günlere özel haftalara değinerek hazırlanması oyundan sıkılmanızı engelleyen kısım. Dünya gündemini takip ediyoruz birlikte.

Kışın yerlerimiz karla kaplı yazın yeşillikler gözümüzü alıyor. Baharları da unutmadık tabi ki. Her baharda ağaçlarımız sararıyor veya yeşeriyor. Ekranın sol alt köşesinde şehrimizi ne kadar geliştirdiğimizi gösteren yıldızlı bir değerlendirme bölümü mevcut. Bu geliştirme oranı ne kadar yüksek olursa daha fazla para kazanmamız mümkün oluyor. Oyuna gelen güncellemelerle açılış ekranındaki değişikliklerin de tatlılığı oyuna hoş bir hava katmış.

Oyunda aynı zamanda komşularımız ve onların kendilerine ait olan Springfield isimli şehirleri var. Komşularımızı ziyaret ederek ya da onların bizi ziyaret etmelerini sağlayarak yeni hediyeler kazanabiliyoruz. Bu yüzden komşuluk oyunda önemli bir konu. Komşu edinmek için oyunu arkadaşlarınıza önerebilirsiniz ve onların da katılmasını sağlayabilirsiniz.

Önemli bir ayrıntı olan Krustyland’i de unutmamak gerek! Krustyland ile oyunlardan ve ziyaretçilerden topladığımız biletlerimizi parayla takas edebiliyoruz. Böylece diğer kazançların yanında bize ekstra gelir sağlamış oluyor. Hatta küçük balon patlatma oyunu ile 5 donut kazanma şansı bile yakalayabiliyoruz.

Usandıran Yönleri “Eat my shorts”

Görevlerin gerçek zamanlı olması ve paket görevlerde sürenin yetersiz olması para dışında diğer bir kaynak olan “donut” alma mecburiyeti doğuruyor. Her an oyuna girip kontrol edemeyeceğimize göre bu durum için extra zaman verilmesi gerekiyor. Şehrimizi genişletmek için arsa almamız gerekiyor ve her arsa alımınızda yeni arsa fiyatları bir miktar artıyor ve belli bir süre sonra bu durum sıkıcı olabiliyor. Donut ile alınabilecek olan ürünlerin ücreti, bazı zamanlarda indirim gelse bile alınamayacak kadar fazla olabiliyor.

Oynarken Mutlu Olacaksınız “Thank you, come again!”

Film/Dizi uyarlamalı oyunlarda olduğu gibi oyunumuzda dizimizle bağlantılı ilerlemeler var. Dizi karakterlerinin kendine has davranışları ve konuşmaları sizi atmosferin içine çekmeyi başarıyor. Hem diziyi izleyip hem oynarsanız inanılmaz keyif alacağınızdan emimin. İyi eğlenceler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Melis {Melis}

Bir cevap yazın