Xbox Hiçbir Zaman Kâr Etmeyi Başaramadı

Haberler zardanya

İçerisinde yüzlerce oyunu barındıran, Microsoft’un bilinen oyun platformu Xbox, konsol severler tarafından beğeniyle kullanılmaya devam ediyor. Fakat Microsoft tarafında sevindirici bir durum söz konusu değil gibi gözüküyor.

Bir gazeteci tarafından sızdırılan bilgilere göre Microsoft, Xbox üzerinden bugüne kadar hiçbir zaman kâr etmeyi başaramadı. Dışarıya pek yansıtılmayan bu durum oyunculara böyle gözükmemiş olsa da gerçekler bu yönde kendini gösteriyor. Microsoft, yaptığı açıklamalarda oyun departmanında 9 milyar dolar kazandığını belirtmiş fakat buradaki miktar ne yazık ki maddi kazanç olarak bahsedilmiyor. Halen yaşamını devam ettiren Xbox, kazanç olarak oyuncu kitlesini ve aktif üye sayısını görüyordu. Microsoft’un istediği ise maddi kazanç sağlamaktı.

Microsoft’un büyük emek harcadığı platformdan maddi kazanç sağlayamaması gerçekten ciddi bir durum olarak değerlendirilebilir. Bu süreçte Sony Playstation’ın nasıl bir etkisi olduğu tartışma konusu. Xbox’ın geleceği ile ilgili gelişmeler şimdiden tahmin edilmeye başlandı. Umuyoruz ki Xbox severler için üzücü bir gelişme yaşanmaz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zardanya}

Kişi hakkında bilgiler eklenecek.

Bir cevap yazın